50. YIL TAHRAN ANADOLU LİSESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜM 50. YIL TAHRAN ANADOLU LİSESİNİ BEKLERİZ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ay çıkarma taktikleri. Bir çok öneri

YazarMesaj
Admin-EGE
Admin

Ay çıkarma taktikleri. Bir çok öneri Empty
MesajKonu: Ay çıkarma taktikleri. Bir çok öneri   Ay çıkarma taktikleri. Bir çok öneri Icon_minitimeCuma Ekim 02, 2009 7:33 pm

Not: Oyunda en yüksek ay oluşma ihtimali %20'dir

zappara
Arkadaşlar ben 10. evrende oynuyorum ve 9 gezegenimde de aşağıda anlatacağım ve kendi geliştirdiğim bir taktik sayesinde ay sahibi oldum.
Öncelikle bunu yapmanın iki yolu var. Birinci yolu şöyle:
Önce kendinize aynı ewrende bi imparatorluk daha açın yani yeni bi oyun kaydı yapın ve bunu geliştirin. Daha sonra bu gezegenininiz sadece maden üretme açısından güçlenince büyük nakliye gemilerine yaklaşık en az 5 milyon madeni doldurun ve gerçek imparatorluğunuza saldırı yapın. Saldırıda sadece büyük nakliye gemilerini kullanın. Bu arada saldırıyı yiyecek olan gezegeninizin de en azından bu savaşta galip gelecek bi savunmaya sahip olması gerek. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise şu. İki oyun arasında uçuşlar yaparken(nakliye , durma vb.) kesinlikle multi alarmına yakalanmayın . İki oyunu aynı anda açabilirsiniz fakat birbirlerine uçuş yaparken multi alarmı verecektir. Bu da ban yemenize sebep olabilir. Fakat uçuşlardan önce internet bağlantınızı kesip tekrar bağlanmanız halinde ip numaranız değişeceğinden multi alarmı vermeyecektir . 2. ve kolay olan yol ise bunu bi arkadaşınızla birlikte yapmanız.Yani arkadaşınıza gereken nakliyeyi yapacaksınız ve size o saldıracak. bu sayede ne puan kaybı nede zaman kaybı yaşarsınız

Dediğim gibi 10.ewrendeyim ve 9 gezegenimde de ay var. Bu arada 3 milyon madenle de saldırı yapan arkadaşlarımın birçoğunda ay çıktı. Maden miktarı az oldumu da ay çıkabiliyor . Fakat bu seferde fazla geniş alana sahip olmayan bir aymız oluyor.

AnDuRiL__
Bence 1600 ha (hafif avcı) yapın ark size saldırsın hem çok ucuz bi yöntem hemde %20 ay çıkma şansı war

Ersinçelikel
size ay çıkmasını garanti edemem ama şöyle bi formul vereyim deneyin...
300 hafif avcı -- 5 ağır avcı -- 30 kruvazör -- 13 komuta -- 20 geri dönüşümcü -- 5 muhrip...
bu formul bi kaç arkadaşım tarafından 9 kez denendi farklı evrenlerde ve 7 kez ay çıktı 2 kez çıkmadı...bide bunu deneyin çıkması lazım

cekikgozLu
bunlar ii ho$..ama asiL ay cikartma taktigini söölim..bunu arkada$larla denedik 2denemenin 2sinde ayimiz cikti..sıyLüorum..;

1.YOL 43 komuta + 45 kruvazör + 128 hafif avci + 39 agir avci + 56 casus sondasi + 20 b.nakliye + 22 k.nakliye + 2 bombardiman gemisi + 1 muhrip

eger muhrip ve bombardiman gemisi yapamiyorsaniz 2. yolu deneyin.

2.YOL 43 komuta + 41 kruvazör + 200 hafif avci + 40 agir avci + 60 casus sondasi + 25 b.nakliye + 25 k. nakliye

yukardaki filolarin harab olmasi lazim....

arkadaslar sunu da belirteyim ki bu formüller %100 Ay verir diyemeyiz, ama su ana kadar hep bu formülleri kullandik en fazla 2 kere denedik cikti. ama yinede cikar demiyorum. sonra benden bulmayin

ReFReF-iK
Ay çıkmasının en büyük taktiği komutalar,Bombardımanlar ve Muhriplerle dalmaktır.Bunların yanında bir de içi hammadde dolu Büyük Nakliye gemileriyle çok rahat ay çıkartılır.Ben birine 4500 Komuta 3000 ardıman ve 750 Muhriple dalmıştım ay çıkmıştı adamda ama sevinememişti

SaLiVa
Arkadaşlar hiçbir ay çıkartma tekniği %100 değildir
ben bu oyunu 2.5 yıl oynadım.. hiç böyle birşey ile karşılaşmadım.. bana sorarsanız 1600 tane hafif avcı yapın gümletin kendi gezegeninizde.. tabi operatörün haberi de olacak.
Ben bu sayede 13-14 tane ay'ım oldu.. sürekli gezegen değiştirdiğim için aylar da patlıyordu..

draculord
Size gerçek bir bilgi vereyim..
Büyük bir çarpışma sonucu %20 ay olasılığı çıktı dielim..
Havadaki maddeler toplanmadan yeni bir %20 lik çarpışma daa olduğunda şans %40 olur!! Bu gerçek bir bilgidir..

eğer 5 kere maddeler toplanmadan %20 lik çarpışma olursa şansınız %100 olur..Bu da benden bi bilgi..

firavun19
arma duasını okuyun:
La kullun teyyaretul harbussemavati feza vel kulli harabetul metal vel kristal hercumerc ve hatta insallahul kamer ul pala.
NOT:Gezegenin etrafinda donulerek 3 kere okunacak, her okunustan sonra ay cikarilmak istenen gezegene üflenecek. Abdestsiz okumayin!

Daha sonra gezegene minimum 1667 HA birakilacak ve bir arkadasinizdan saldirmasi istenecek. Garanti değildir ama olasıllığın en yüksek olduüu yöntemdir.

*******portal'dan al?nt?d?r

e_vet
al sana %100 ay yapma teknigi

bunun icin 5555+5555casusu sondadi

ilikin 5555 casusla saldiriyorsun eger cikmasa hemen ardin 5555casusla saldiriyorsun ama ilk saldiridan sonra copu toplamdan saldirdmak onemli

ilkin sans%75 ikincisinde ise%99,99999999 deneyin gorun

VooDoojuk

alman forumlar?ndan ?eviridir.

kn 40
bn 38
ha 63
aa 30
kru 25
kg 30+50
gd 10
sonda 2

filo itina ile bir gezegene toplanir. 30+50nin espirisi su. 50kg harici gezegen sahibinindir. 50kg ise oraya durmak g?reviyle gelen diger player'indir. daha sonrasında bu filo itina ile patlatılır. %97 ihtimalle ay cıkıyor. yanlız esas olan su: saldıran kisini filoda mutlaka 102 adet sonda olmali. teknikler önemli degildir. eger filoyu vurursanız nur topu gibi bir ayiniz oluyor. biz denedik. az önce ve olustu. koord vermeyecem, etik olmaz.

polat
Arkadaslar ay cikarma formülü diye bir formül yoktur ay cikma olayi sansda değildir gerci birazda sansa giriyor konu, bakın şimdi bunu neye dayanarak söylediğim konusunda ben size olayi anlatmaya çalışayim.
Olay tamamen programsal bir olay ve 1 ile 20 arasinda bir sayactan ibaret formül ise sudur kısaca izah edeyim.
Programda bir döngü var diyelim birisine saldiriya çıktınız veya size bir saldırı geliyor o anda program 1 ile 20 arası bir sayacta rastlansal olarak bir sayı tutuyor ve dyelim bu sayı 8, saldırı gerçekleşti ve saldırı sonucu ay çıkma oranı %20 ay çıkmadı çünkü sayacın tuttuğu rakam 8 idi fakat savaş sonucu ay çıkma şansınız 8 olsaydı sayaçtaki rakamda 8 olduğundan 8=8=ay yani ay oluşacaktı, unutmayın olay tamamen php dili ile yapılmış bir karşılaştırmadır başka bir şey değil ben bir programcı olarak size konuyu anlatmaya çallıtım işimizdeki programcılar ne demek istediğimi program mantığı ile düşündüklerinde anlamışlardır.
olayi tombala gibi düşünün, elinizdeki kartı açmak için ihtiyacınız olan sayı 8 fakat siz torbadan 20 çektiniz bir işe yaramayacaktır çünkü size lazım olan sayı 8 di, bundaysa rakam programda belli amma siz bilmiyorsunuz.
Anlayacağınız denemelerinizi formüllere göre deığil rastgele yapın ve tutarsa tutar tutmazsada tutmaz çünkü işin ucunda zaten filo hareket ettiği anda program tarafından peşin tutulmuş bir sayi var ve o rakamı da tutturmak ise biraz zordur.
herkese iyi oyunlar ve iyi avlar dilerim.

Gemileri hemen gezegene çekip filo-filo çarpışması sağlamak
Ay oluşumu tamamen şans işidir. Ancak ay sahibi olmak isteyenler için bir strateji önereceğim. Öncelikle aynı sistem içerisinde iki gezegeniniz olması işinizi oldukça rahatlatacaktır. Ben de bu sayede ay sahibi oldum
Size saldırı gelmemesi için ne yapıyorsunuz? Madenleri ve gemileri havada uçuruyorsunuz. Peki size birilerinin saldırmasını isterseniz ne yapacaksını? Bir kaç gemiyi (Rakip biraz güçlü bir filoyla gelsin için) ve bolca hammaddeyi bir sömürgenizde bulunduracaksınız. Aynı sistemdeki diğer sömürgenizde ise size saldıracak kişiye tuzak kurmak için ana filonuzu tutacaksınız. Örneğin 250 komuta vs. Şimdi size saldıracak adam her iki gezegeninize de sonda atar ve birinde filonuzu görürse kıllanır ve saldırmaz. O zaman o filoyu da havada tutmalısınız. Ancak uzun yola gitmemeli ki size saldırı geldiği anda o filoyu hemen gezegen geri indirip yönlendirebilin. Bunun için en iyi yol aynı sistemdeki bir yere sürekli saldır geri çek veya nakliye geri çek gibi komutları kullanmaktır. Yani filo gezegenden 10 dakika uzaklaşınca veya birisi sizi sondaladığında geri çağırın. Er ya da geç birileri bu tuzağa düşecek ve maden olan gezegeninize saldır komutu verecek. Şimdi gelen filo ile filonuzu simülasyonda karşılaştırın. Ki zaten gelen filo muhtemelen sizin yem olarak gezegene koyduğunuz gemi sayısı ile orantılı olacağı için yenemeyeceğiniz ölçekte olmayacaktır. Ve filonuz rakibi zarar görmeden yeniyor ise filo hızını % hesabından diğer filonun gezegene inmesinden az bir süre önce yem bırakılan gezegende olacak şekilde ayarlayın. Az bir süreden kasıt 15-20 saniyedir. Daha kısa süreyi tavsiye etmiyorum. Çünkü saatte meydana gelebilecek sapmalar sizi zararlı çıkarabilir. Daha uzun süre de tavsiye etmiyorum çünkü bu defa rakip son 1-2 dakikada sonda atarsa tuzağı görüp filoyu geri çeker. Ve sonra hem rakibin filosunu yemenin keyfine varın hem de rakibin harabe alanı ile ay çıkarmanın keyfine varın. Bu sayede bir kaç deneme sonunda, tuzağa düşen bir kaç kişinina rdından siz de ay sahibi olacaksınız. Biraz karışık gibi görünse de en mantıklı ve hızlı ay çıkarma yöntemi budur. Zarar sizden değil rakipten çıkar ki bu tekniğin en güzel özelliğidir.
http://liseliyiz.hareketforum.com

Ay çıkarma taktikleri. Bir çok öneri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ölüm Yıldızı Çıkarma Taktikleri Ogame
» Sniper Kullanımı ve Taktikleri !!!