50. YIL TAHRAN ANADOLU LİSESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜM 50. YIL TAHRAN ANADOLU LİSESİNİ BEKLERİZ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Saldırı kuralları

YazarMesaj
Admin-EGE
Admin

Saldırı kuralları Empty
MesajKonu: Saldırı kuralları   Saldırı kuralları Icon_minitimeCuma Ekim 02, 2009 7:55 pm

Oncelikle Gunluk Saldiri Sinirlamasi konusunu aciklamak gerekli diye dusunuyorum. Gelen sorularin buyuk bir kismi bu yonde.

Bunun icin once kendim aciklama yazayim dedim fakat ogame.org un forumunda birisi gayet guzel aciklamis, onu cevirip buraya ekliyorum:

Oncelikle neye izin var ona bakalim:

Bir (1) gezegene 24 saat icinde saldirabilicek filo siniri 9 (dokuz) dur. (Savasta degilseniz)

Birbiri arasindaki sure yarim saati gecmeyen saldirilar bir dalga sayilir. Her dalganin icinde en fazla 3 saldiri olabilir.

Ornek saldiri:

00:01 Filo 1 \
00:17 Filo 2 -> Dalga 1 = 1. Saldiri
00:29 Filo 3 /

00:33 Filo 4 \
00:45 Filo 5 -> Dalga 2 = 2. Saldiri
01:01 Filo 6 /

10:10 Filo 7 \
10:11 Filo 8 -> Dalga 3 = 3. Saldiri
10:12 Filo 9 /

Burada gosterilen sekli ile bir gezegene 24 saat icinde 9 saldiri kurallara uygundur. Dalganin uzunlugu yarim saati gecmedikce icindeki 3 saldiri tek dalga sayilir.

Ve unutmayin ki bu sinirlama sadece 1 gezegen icin gecerlidir. Yani eger 9 gezegene saldiriyorsaniz gunluk saldiri limit 9 x 9 = 81 saldiridir.

Gunde 5-6 saldiri alsaniz bile bunlar 1, 2 veya 3 dalga halinde gelmis ve kurallara uygun olabilir. Saldirilarin suresine bakip eger 3 dalgadan fazla saldiri geldi ise oynadiginiz evrenin operatorune sikayet etmeniz gereklidir yaptirimi icin.

Ayrica unutulmamasi gereken bu kural sadece tek bir oyuncunun yaptigi saldirilar icin gecerlidir. 3 kisi ayni sekilde 3 x 81 = 243 saldiriyi kurallar dahilinde yapabilir. Bu noktada kurallara uymayan hicbir durum yoktur.

Bu saldiri kurallari savas icinde olmayan ittifaklar veya oyuncular icin gecerlidir. Eger ittifak olarak sizin ittifakiniza savas ilani yapmislar ve uzerinden 12 saat gecmis ise bu saldiri sinirlamalari kalkar ve sinirsiz saldiri hakki dogar saldiran tarafa. Ogame icinde sadece ittifaklar arasi savas acilabilir, kisisel savas kurallarda yoktur, acilamaz.

Bu aciklamalar umarim gelen saldiri sayisi konusunda oyuna yeni baslamis veya kurali tam olarak anlayamamis arkadaslara yardimci olur.

Iyi eglenceler,
http://liseliyiz.hareketforum.com

Saldırı kuralları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Havadaki Filolara Saldırı Sistemi